Maseczki na bazie glinki cieszą się dużą popularnością ze względu na swoją naturalność, brak konserwantów i łatwość przygotowania. Wystarczy odrobina glinki i woda, aby stworzyć najszybszą wersję maseczki. W sprzedaży jest wiele rodzajów glinek od białej, poprzez żółtą, czerwoną, a kończąc na czarnej. Każda przeznaczona jest do innej cery, spełnia inne funkcje. W naszej manufakturze znajdziesz glinkę pomarańczową, którą mogą stosować wszystkie rodzaje cer. Przy regularnym stosowaniu pomarańczowa glinka poprawia koloryt cery, odświeża skórę i nawilża.
Jaką glinkę wybrać?
CERA SUCHA – glinka biała lub różowa
CERA TŁUSTA I MIESZANA – glinka zielona lub żółta lub niebieska lub czarna
CERA NORMALNA - glinka biała lub żółta lub niebieska lub czarna
CERA NACZYNKOWA – glinka różowa lub czerwona
CERA BARDZO ZANIECZYSZCZONA: glinka niebieska lub czarna
Jak prawidłowo nakładać maseczkę z glinki?
Co jeszcze warto wiedzieć o maseczkach z glinki?
W zależności od nałożonej warstwy (gruba/cienka) maseczkę trzymamy na twarzy od 10-15 minut.
Nie dopuszczaj do zasychania maski na twarzy na „skorupę”. Jeśli czujesz, że maseczka ściąga naskórek, spryskaj twarz wodą termalną, hydrolatem lub ziołową herbatą w butelce z atomizerem. Maseczka zasychająca na twarzy wysusza naskórek, ponieważ wyciąga wodę z głębszych jej warstw.
A teraz mamy dla Ciebie przepis na maseczkę z glinki.
Do miseczki wsyp 2 płaskie łyżki wybranej glinki i dodaj 2 łyżeczki wody. Mieszaj energicznie aż do uzyskania gładkiej masy ( konsystencja kremu lub pasty do zębów). Jeśli maseczka jest za mało plastyczna dodaj jeszcze odrobinę wody. Na koniec dodaj 1/2 łyżeczki oleju np. ryżowego lub ze słodkich migdałów. Powstałą maseczkę nakładaj 2 razy w tygodniu na oczyszczoną skórę i odczekaj 10-15 minut. Po upływie 15 minut zmyj maseczkę z twarzy kolistymi ruchami i nałóż krem.
Data ważności: maksymalnie 3 tygodnie , przechowywanie: lodówka.
Czy wiesz, że Olej migdałowy jest olejem bardzo delikatnym i polecanym nawet dla noworodków? Pielęgnuje, wygładza skórę i bardzo dobrze ją nawilża. Olej ryżowy zaś zawiera oryzanol, który pobudza kolagen do odnowy. Dzięki temu skóra jest wygładzona i bardziej elastyczna.